Categories
Vastsündinud

Beebi karakter vastsündinu fotosessiooni ajal

Pärast pealkirja lugemist naeratavad paljud noored vanemad ja mõtlevad midagi sellist: “milline karakter on sellel pisikesel, kes magab, sööb ja määrib mähkmeid?!”. Mulle aga, nagu vastsündinu beebide fotograafile, tundub, et selline seisukoht pole õige.

Oleme harjunud arvama, et karakter ilmub pisikestel hiljem.

Mina arvan, et karakter, nagu välimus, on paljuski kaasasündinud omadus. See võib selgitada asjaolu, et vastsündinu beebidel pole kahte identset fotosessiooni, isegi kui need on tehtud ühe fotograafi poolt ja ta kasutab sama rekvisiiti, kuid erinevate beebidega on pildid ka täiesti erinevad.

Vastsündinuid pildistades puutun pidevalt kokku tõsiasjaga, et beebid käituvad väga erinevalt. Mõni jääb kohe magama ja magab nii kindlalt ja armsalt, et nendega saab teha kõige julgemaid ideid, kartmata last äratada. Teised on aktiivsed alates sünnist. Nad vaatavad maailma laiade silmadega ja magama panek – see pole lihtne ülesanne. Nende beebidega saab palju avatud silmadega pildid.

Mõni vastsündinu beebi tajub ka hea meelega näiteks mähkimist, mida kasutan pildistamise ajal, teised protesteerivad aktiivselt selle vastu.
Sama kehtib ka ülejäänud pooside kohta – iga beebi reageerib sama poosi suhtes täiesti erinevalt.

Parim asi, mida vastsündinu fotosessiooni ajal teha saab, on mitte ainult karakteri olemasolu ära tundmine, vaid ka see, et beebi on fotosessiooni peategelane.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga