Categories
Vastsündinud

Vastsündinute füsioloogilised omadused ja fotosessioon esimestel elupäevadel

Vastsündinud beebi otsustab kuidas toimub ta esimene fotosessioon. Vastsündinu fotograafi peamine ülesanne on kohandada beebiga nii, et beebil oleks mugav. Seda on raske saavutada, kui ei võta arvesse beebi füsioloogiat, põhivajadusi ja tema arengu iseärasusi.

Vastsündinu fotosessioon stuudios

Kas režiim on oluline vastsündinu fotosessiooni ajal?

Sellist režiimi, kus une ja ärkveloleku perioodid on rangelt kavandatud tundideks, vastsündinud beebil muidugi veel ei ole. Üks peamisest vajadusest on magamine, mistõttu sobib esimese kahe elunädala periood kõige paremini fotosessiooniks. Kuid mitte kõik vastsündinud beebid jäävad magama fotosessiooni esimestel minutitel. Seetõttu on keeruline kohe öelda, kuidas fotosessioon toimub ja kui kaua see võtab. Kui beebi esimestel minutitel magama jääb, alustab fotograaf kohe põhipoosidega, kui mitte, siis on pildistamise taktika pisut erinev.

Vastsündinu fotosessioon stuudios

Enamasti kestab fotosessioon mitu tundi, nii et fotosessiooni ajal on vastsündinul aega näljaseks jääda, ärgata ja suure tõenäosusega uuesti magama jääda. Fotosessiooni ajal fotograaf ei muuda pisikese bioloogilist rütmi, ta kohaneb sellega.

Vastsündinu fotosessioon

See on keerulisem, kui beebit piinavad koolikud. Kuid sel juhul saab beebit rahuneda aidata, mähkides ta pehmesse ja sooja riidesse, mida kasutatakse sageli vastsündinu fotosessioonil. Mõned poosid aitavad ka ebamugavustunnet leevendada.

Beebi pildistamine stuudios

Keskkond vastsündinu fotosessiooni ajal

Vastsündinu fotosessiooni ajal tuleks erilist tähelepanu pöörata ruumile, kus fotosessioon toimub. Vastsündinud armastavad soojust, seetõttu kasutatakse toas täiendavaid kütteseadmeid. Ainult piisava õhutemperatuuri korral ei häiri lapse uni.

Beebi pildistamine stuudios

Paljud vanemad muretsevad, et müra või valgus fotosessiooni ajal võib vastsündinut häirida. Fotosessiooni jaoks kasutatakse madala intensiivsusega hajutatud valgust, mis ei sega üldse beebi magamist. Tegelikult on see päevavalguse jäljendamine selgel päikselisel päeval.

Vastsündinu fotosessioon stuudios

Vastsündinu kuulmine on kavandatud nii, et une ajal reageerib see ainult väga valjudele ja teravatele helidele, millele kaamera katiku klõpsud ei kehti. Seetõttu ei märka beebi seda kõike ja magab jätkuvalt magusalt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga